Zlatan Ibrahimovic a salvat-o pe Paris Saint-Germain de la rușine, în Cupa Franței

Postat la: 20.01.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Paris Saint-Germain s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Franței, după ce a învins marți, pe teren propriu, cu 2-1 formația Toulouse.

Penultima clasată în Ligue 1 a condus la pauză cu 1-0, după un gol marcat de Jacques Francois Mouband (min.11).

Gazdele au restabilit egalitatea prin brazilianul David Luiz (min.54). Cu un minut înainte de final, parizienii au primit penalty după un fault comis de sârbul Uros Spajic asupra lui Layvin Kurzawa. Ibrahimovic a transformat, iar PSG s-a califiicat în optimile competiției.