Astra Giurgiu a câștigat titlul de campioană!!! Steaua nu a învins-o pe Pandurii în etapa a 9-a a play-off-ului Ligii I

Postat la: 01.05.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Astra este noua campioană a României la fotbal, după ce Steaua a remizat cu Pandurii, scor 1-1 (0-0), duminică seara, pe Arena Națională din Capitală, în etapa a noua din faza play-off a Ligii I.

Gorjenii au deschis scorul prin golgheterul Ioan Hora, în minutul 60. Gazdele au egalat după șapte minute, prin Gabriel Enache.

Astra va evolua luni, pe teren propriu, cu Dinamo. Gruparea giurgiuveană a câștigat titlul indiferent de rezultatele din ultimele două partide.
Echipa pregătită de Marius Șumudică se află la primul titlu de campioană.