Moartea Reginei Ana. Drapelul regal coborât în bernă la Castelul Peleș

Postat la: 02.08.2016 |

Moartea Reginei Ana. Drapelul regal coborât în bernă la Castelul Peleș

După moartea reginei Ana, drapelul regal a fost coborât în bernă la Castelul Peleș. Stindardul fusese arborat, pe 10 mai, pentru prima dată după 69 de ani de la abdicarea Regelui Mihai.

Coborârea în bernă a drapelului s-a făcut la solicitarea Casei Regale. Corpul neînsufleţit al Reginei Ana va fi depus la Peleş şi apoi regina va fi înmormântată în Catedrala Arhiepiscopală de la Curtea de Argeş.

loading...
DIN ACEEASI CATEGORIE...
PUTETI CITI SI...

Moartea Reginei Ana. Drapelul regal coborât în bernă la Castelul Peleș

Postat la: 02.08.2016 |

0

După moartea reginei Ana, drapelul regal a fost coborât în bernă la Castelul Peleș. Stindardul fusese arborat, pe 10 mai, pentru prima dată după 69 de ani de la abdicarea Regelui Mihai.

Coborârea în bernă a drapelului s-a făcut la solicitarea Casei Regale. Corpul neînsufleţit al Reginei Ana va fi depus la Peleş şi apoi regina va fi înmormântată în Catedrala Arhiepiscopală de la Curtea de Argeş.

DIN ACEEASI CATEGORIE...
albeni
Adauga comentariu

Nume*

Comentariu

ULTIMA ORA



DIN CATEGORIE

  • TOP CITITE
  • TOP COMENTATE