Presa din USA: Lista bazelor militare americane pe calea balonului spion din China, pe măsură ce a traversat Statele Unite
Postat la: 06.02.2023 | Scris de: ZIUA NEWS
0
Sâmbătă 4 februarie, regimul Biden a recunoscut că balonul spion din China care traversa SUA, a fost observat pentru prima dată cu o săptămână mai devreme în Alaska, pe 28 ianuarie.
Balonul a zburat din Alaska în Canada și în jos în SUA continentală. Marți, balonul a intrat în regiunea Idaho-Montana și a traversat SUA în următoarele patru zile. "Balonul de spionaj din China a fost apoi doborât după ce a părăsit teritoriul american din Carolina de Nord și a colectat toate datele sale pentru Partidul Comunist Chinez", scrie amg-news.com
Acesta a fost un eveniment fără precedent în istoria SUA. Evenimentul este cel mai recent exemplu nu numai al incompetenței, ci și al lipsei absolute a datoriei a administrației de extremă stânga americană.
"Administrația Biden sunt o amenințare națională. Știm acum că administrația Biden spera să ascundă acest lucru de publicul american din cauza viitoarei călătorii a secretarului de stat în China, care era programată pentru acest weekend. Este clar în acest moment că regimul Biden este amenințat", spun jurnaliștii americani.
Mai jos vă prezentăm un grafic pentru a arăta câte baze militare erau în calea balonului în timp ce manevrea în Statele Unite.
Iată o listă a bazelor militare americane în calea balonului spion chinez.
• Malstrom AFB - Montana
• ** Ellsworth AFB - Dakota de Sud
• ** Joe Foss Field ANG - Dakota de Sud
• ** Sioux City ANG - Iowa
• ** Baza optică Offutt - Nebraska
• **Tabăra Ashland - Nebraska
• ** Lincoln ANG - Nebraska
• ** Baza forțelor aeriene Whiteman - Missouri
• ** Fort Leonard Wood - Missouri
• ** Resurse umane ale armatei St. Louis - St. Louis, MO
• ** Baza Forțelor Aeriene Scott - Illinois
• ** Fort Campbell - Tennessee
• ** Nashville ANG - Tennessee
• ** Smyrna ANG - Tennessee
• ** Houston Barracks - Tennessee
• ** McGhee Tyson ANG - Tennessee
• ** Baza Forțelor Aeriene Pope - Sjeverna Carolina
• ** Fort Bragg - Carolina de Nord
• ** MCAS New River - Carolina de Nord
• ** Camp Lejeune - Carolina de Nord
• ** Stația de gardă de coastă din SUA Fort Macon
Aceasta a fost o amenințare fără precedent la adresa securității naționale americane. Sub Joe Biden și democrații, SUA au o graniță de sud complet deschisă, iar acum China dă drumul la baloane spion în jurul Statelor Unite continentale, fără teama de repercursiuni din partea regimului Biden. (M.G.G.)
DIN ACEEASI CATEGORIE...
ULTIMA ORA
-
The Guardian susţine că Putin pregăteşte Rusia pentru un "război veşnic" cu Occidentul
Într-o seară de la sfârşitul lunii decembrie, în timp ce locuitorii Moscovei se plimbau pe străzile luminate ale oraşului în aşteptarea sărbătorilor de sfârşit de an, un grup de vechi prieteni s-au adunat la cină în apartamentul unui oficial de stat cu rang înalt.
-
A concurat la femei, dar e bănuită că e bărbat. Caz incredibil la Mondialele de box, unde o româncă a fost victima înșelăciunii
Imane Khelif din Algeria a fost descalificată de Asociația Internațională de Box (IBA), după ce organismul de conducere mondial a decis că nu a respectat regulile de eligibilitate.
-
Cum functioneaza super arma Haeil cu care Coreea de Nord poate provoca un tsunami nuclear
Liderul nord-coreean Kim Jong Un a cerut ca ţara sa să extindă producţia de "materiale nucleare de calitate militară" şi să construiască arme mai puternice.
-
Papa Francisc a demis un subaltern după ce s-a opus vaccinării obligatorii
Episcopul a fost înlăturat de Papa Francisc după ce s-a opus mandatelor de vaccinare obligatorie. Acesta le spune catolicilor scandalizați să „se roage și să aibă încredere".
-
Propaganda neo-marxistă ne arată cum vor "elitele" Clubului de la Roma să reducă populația planetei cu 1 miliard de oameni
Populația globală ar putea scădea la șase miliarde de locuitori doar dacă se fac „investiții fără precedent" în combaterea sărăciei, a stabilit un grup de cercetători, potrivit Sky News.
-
Un transgender a făcut un masacru într-o școală creștină. Activiștii LGBT amenințaseră cu violența după ce s-au interzis show-urile cu travestiți pentru copii!
O femeie care se considera bărbat a ucis șase persoane într-o școală creștină din orașul Nashville, statul Tennessee, relevă presa de peste Ocean. Victimele criminalei sunt trei copii și trei adulți. Copiii aveau vârsta de 9 ani.
-
Ce spun experții în urma seriei de seisme din Gorj: Ne putem aștepta la un cutremur de 6,7 pe scara Richter!
Directorul General al INFP și Directorul Științific al instituției au acordat un interviu pentru GorjOnline prin care și-au exprimat părerea cu privire la seria de seisme din Oltenia. Ceea ce este cu adevărat ingrijorător este faptul că ne putem aștepta și la cutremure de până la 6,7 pe scara Richter, conform unor studii realizate în trecut.
-
Situație ciudată pentru naționala României: meciul cu Belarus s-ar putea juca degeaba!
Belarus ar putea fi exclusă din calificările pentru Euro 2024 şi din toate competiţiile organizate de UEFA, a anunţat vineri televiziunea publică germană, ARD. Forul european va dezbate subiectul în cadrul următorului său Comitet Executiv.
-
EPPO îi va putea ancheta pe cei care subminează sancțiunile impuse Rusiei. Undă verde din Parlamentul European
Comisia de Buget din Parlamentul European a decis ca Parchetul European (EPPO) condus de fosta șefă DNA Laura Codruța Kovesi să investigheze cazurile în care sunt ocolite sancțiunile impuse Rusiei în urma invaziei Ucrainei.
DIN CATEGORIE
- TOP CITITE
- TOP COMENTATE
- 1.Planul bazei militare americane în Delta Dunării e secret în România dar e public în SUA. Canalul Bîstroe va asigura armament pentru noul front din Transnistria!
- 2.Ținutul Românesc de "La Margine" (U Craina) - O istorie neștiută care nu se regăsește în manuale și pe care nu se dorește s-o aflați!
- 3.UE ne ia și rezervele de grafit și magneziu. Guvernul vândut anunță transferarea drepturilor de exploatare a resurselor către entitățile private
- 4.Filmul exploziv care arata cum toate războaiele sunt create de bancheri. Subtitrare in limba română VIDEO
- 5.Presa americană: "Sediul comandamentului secret SUA/NATO de la Kiev a fost vaporizat de rachetele rusești"
- 6.CNA îi amenință cu dosare penale pe copiii curajoși care le-au pus întrebări deranjante!
- 7.Rolul Ikea in scandalul Kronoșpan: Defrișări, șpăgi, poluare, certificate false, incendii provocate!
- 8.CEO-ul Moderna recunoaște că firma a făcut 100.000 de doze de vaccin anti-COVID în 2019, chiar înainte de a începe pandemia! VIDEO
- 9.Noul bioterorism: Vaccinuri care se răspândesc singure. Este serul ARN mesager un astfel de agent de propagare in masă?!
- 10.Noile amendamente ale OMS creează un regim global restrictiv în numele sănătății ce va fi adoptat din mai 2024
comentarii
Adauga un comentariuAdauga comentariu