PNL-ul lui Cîțu plătește 100.000 de euro/lună pentru servicii de propagandă unui om de afaceri care a fost exclus din PSD
Postat la: 27.01.2022 | Scris de: ZIUA NEWS
0
Metalik Advertising SRL, una dintre firmele nou-apărute pe lista celor care primesc lunar bani de la PNL pentru servicii de propagandă, îl are drept patron pe un fost membru PSD, exclus în 2019 din această formațiune politică.
Mihăiță Dumitru (46 de ani) s-a luptat în instanță să anuleze decizia de excludere, dar a pierdut procesul un an mai târziu. Contul lui Dumitru de pe Facebook reprezintă, în mare parte, o înșiruire de distribuiri anti-Klaus Iohannis, anti-Rareș Bogdan, anti-vaccin, anti-UE, precum și de teorii conspiraționiste. În trecut, Dumitru a fost șeful șoferilor de la Realitatea TV. Nici președintele PNL, Florin Cîțu, și nici purtătorul de cuvânt al partidului, Ionuț Stroe, nu au răspuns întrebărilor legate de contractul încheiat cu această societate și de patronul acesteia, scrie G4Media.
DIN ACEEASI CATEGORIE...
ULTIMA ORA
-
Henry Kissinger vrea ca Ucraina să renunțe la teritorii și sa negocieze cu Putin. "Un război împotriva Rusiei nu e favorabil Europei!"
Henry Kissinger, fost secretar de stat american, afirmă că Ucraina ar trebui să continue negocierile cu Rusia, și, eventual, să cedeze teritoriile cerute de Moscova, dacă vrea să obțină pacea pe teritoriul său. Pe lângă asta, Kissinger spune că Occidentul ar trebui să renunțe la politica agresivă îndreptată împotriva Rusiei, parte a Europei de mai bine de patru secole.
-
În tancurile petroliere aflate pe mări și oceane se află o cantitate record de țiței rusesc!
Aproximativ 62 de milioane de barili de țiței Ural, o cantitate record, se află în nave pe mări și oceane, arată datele firmei de analiză energetică Vortexa, în timp ce comercianții se străduiesc să găsească cumpărători.
-
Biden a dat semnalul: SUA vrea să vaccineze toți contacții direcți și indirecți ai infectaților cu variola maimuței!
Joe Biden a fost intrebat de un reporter la scara avionului care-l ducea intr-o vizita oficiala in Japonia daca variola maimutei trebuie sa ingrijoreze cetatenii: "Da, ne ingrijoreaza si ne preocupam, vom dezvolta noi vaccinuri pentru aceasta!", a raspuns presedintele SUA. Nici nu a decolat bine avionul ca expertii s-au pus pe treaba.
-
Când realitatea bate virtualul: Mark Zuckerberg e urmărit în justiţie pentru înșelăciune în Scandalul Cambridge Analytica!
Mark Zuckerberg a fost dat în judecată luni de procurorul din Washington DC, Karl Racine, pentru înşelăciune şi încălcarea unei legi privind protecţia consumatorilor, în legătură cu scandalul Cambridge Analytica, transmite AFP.
-
Bloomberg: Planul lui Putin dă roade. Cresc șansele ca statele UE să nu poată conveni asupra unei interdicții a petrolului rusesc!
Probabilitatea ca summitul UE de săptămâna viitoare să nu poată conveni asupra unui embargo asupra petrolului rusesc este în creștere, în condițiile în care Ungaria continuă să se opună acestui pas, a informat luni Bloomberg.
-
Igor Dodon ridicat de acasă chiar de ziua Maiei Sandu după o perchezitie de amploare!
Ofițerii Serviciului de Informații și Securitate (SIS) împreună cu cu procurorii anticorupție au descins la domiciliul fostului președinte al R. Moldova și președintele de onoare al PSRM Igor Dodon, unde au efecutat o percheziție și l-au reținut pe politician, transmite Deschide.md, citat de activenews.ro.
-
Transumanism: Google finalizează prima inteligență artificială la nivel uman. Ce știm despre Gato?!
DeepMind, o companie britanică deținută de Google, e pe punctul de a obține inteligență artificială la nivel uman. Nando de Freitas, cercetător și profesor de învățare automată la Universitatea Oxford, a spus că "jocul s-a încheiat" în ceea ce privește rezolvarea celor mai grele provocări din cursa pentru obținerea inteligenței generale artificiale.
-
Un regizor ucrainean filmează un „House of Cards" rusesc despre Putin!
Un regizor, producător și mogul media ucrainean, Alexander Rodnianski, lucrează la un serial tv care va prezenta ascensiunea lui Vladimir Putin de la un mărunt ofițer KGB la președintele Rusiei, scrie The Moscow Times. Serialul are la bază cartea „Toți oamenii de la Kremlin" a cunoscutului jurnalist rus Mihail Zigar și va fi un fel de „House of Cards" rusesc, a precizat regizorul.
-
Hai să vedem cat de independent e Guvernul Ciucă: Va cere și România renegocierea contractelor de vaccinuri?!
„Oficialii polonezi pregătesc o scrisoare prin care cer Comisiei Europene să își retragă actualele acorduri de achiziție de vaccin împotriva coronavirusului, după o întâlnire informală a miniștrilor sănătății din mai multe țări ale UE, miercuri" scrie publicația europeană Politico.
DIN CATEGORIE
- TOP CITITE
- TOP COMENTATE
- 1.Cozmin Gușă: "Așa arată un candidat la prezidențialele din 2024 susținut de către SUA!"
- 2.Gura "Prostanacului" adevar grăiește! Mircea Geoană: "Nu ne-a surprins calitatea armatei ucrainene. Noi am antrenat-o încă din 2014!"
- 3.Marcel Ciolacu i-a dat mesaj în franceză lui Emmanuel Macron: "Vom continua să lucrăm împreună!"
- 4.Rafila dă pe față lucruri din pandemie: "Decizii majore luate de militari și nu de medici!"
- 5.Olguța Vasilescu: "Primarii care livrează frig și șobolani și-au scos postacii la muncă!"
- 6.Marcel Ciolacu despre disputa Arafat - Rafila: "Normal este ca proiectul Internelor să aibă avizul MS!"
- 7.Adrian Năstase: Crin Antonescu a deranjat serviciile interne și externe!
- 8.Rareș Bogdan face un anunț pentru Republica Moldova în contextul războiului din Ucraina: "Zarurile au fost aruncate!"
- 9.Nicio lege nu garantează că se va investi în Neptun Deep și vom extrage gazele din Marea Neagră!
- 10.Scandal între Virgil Popescu și George Simion: ministrul hoț al Energiei vs Pașol na turbinca, Iuri!
comentarii
Adauga un comentariuAdauga comentariu